sobota, 2 października 2010

Wzór, filcowe kwiatki i etui na szydełka

Jedna z odwiedzających mojego bloga osób poprosiła o wzór na szalik i tak sobie pomyślałam, że czemu się nim nie podzielić? Trochę miałam kłopotów ze skanowaniem. Nowa drukarka i jeszcze na niej nie skanowałam :)

Wzór jest bardzo prosty. Według opisu powinno się zacząć od 82 oczek łańcuszka i użyć szydełka nr 3.
Ja wykonałam szalik z włóczki 5,5 do 8 i użyłam szydełka nr 6. Jak kto woli. Tylko trzeba pamiętać żeby odpowiednio zmniejszyć liczbę oczek początkowego łańcuszka. Ja zmniejszyłam o połowę i dodałam jeden cykl. A oto wzór:

Na wszelki wypadek piszę, że słupki maja być podwójne, a X to oczywiście półsłupki.

A teraz trochę filcu, bo ostatnio zrobiło się szydełkowo :)

Trzy nowe kwiatki, z pięknych bakłażanowych czesanek. Według mnie to nie jest dokładnie bakłażan, ale tak się ten kolor nazywa w sklepie. Cóż.
I na koniec chciałabym się czymś pochwalić. Moim nowym ETUI NA SZYDEŁKA. Ja zaprojektowałam, a uszyła El Clavel. Będę w nim trzymać szydełka do kordonka. Ma 25 przegródek, do których, w razie potrzeby, zmieszczą się po dwie sztuki.
Wkrótce powstanie drugie -  na szydełka do wełny.

6 komentarzy:

 1. pięknie Ci dziękuję za zeskanowanie wzoru - już sobie go zapisuję na komputerze

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak... a pamiętasz moje szaliki jakie robiłam na drutach w dzieciństwie? Zawsze jakimś cudem gubiłam oczka i zostawało mi to jedno i do tego tak ciasne, że już nic nie dało się z nim zrobić:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę bardzo :)

  No cóż ja nigdy niczego na drutach nie skończyłam. Zawsze wychodziło nie takie jak miało. I prułam w nieskończoność. Jak napisałam z drutami się nie lubimy ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne te Twoje kwiatki i muszę przyznać, że mi się podobają. Zastanawiam się jakby jeszcze dołączyć jakiś motyw zrobiony z włóczki https://alewloczka.pl/pl/c/Drops-Safran/45 to zapewne ładnie by się to komponowało.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...