niedziela, 26 września 2010

Przygoda z gliną ;)

Oczywiście na myśli mam glinę ceramiczną :)

Otóż w ten weekend, który niestety się kończy, uczęszczałam na "Weekendowe warsztaty ceramiczne" w Centrum Kultury Agora. Pierwszy raz do czynienia miałam z gliną. Tzn. w stanie surowym, bo z przedmiotami ceramicznymi spotykałam się bardzo często w czasie studiów. Głównie w kawałkach. W milionach kawałków. Domyślacie się co studiowałam?

Niesamowicie podoba mi się kontakt z gliną. Jest niesamowita. Motywem przewodnim zajęć miało być naczynie ceramiczne, ale prowadzący na szczęście nie upierał się przy tym i każdy mógł tworzyć co mu tylko serce podpowiada :) Co moje podpowiedziało mi wczoraj pokażę jak już będzie wypalone, poszkliwione i skończone. Zapomniałam zrobić zdjęcia :( Ale za to zrobiłam je dzisiaj.

Oto całkiem spora donica na jedno z moich drzewek bonsai.  A także trójkąciki, z których powstaną kolczyki oraz kulka na naszyjnik - zamówione przez siostrę ;) Zrobiłam jeszcze podstawkę pod doniczkę, ale nie jestem pewna czy będzie pasować.


I zainspirowane ceramiką figuralną kultury łużyckiej naczynko zoomorficzne w kształcie ptaka. Powstało w ciągu ostatnich trzydziestu minut zajęć. Mam nadzieję, że przeżyje!


Teraz schną, później zostaną wypalone, a do domu zabiorę je dopiero za jakiś miesiąc.

Następne warsztaty wiosną, a ja już się nie mogę doczekać :(

4 komentarze:

 1. o fuuuuu kultura łużycka feeeee co Cię tak ciągnie do brązu?;p

  OdpowiedzUsuń
 2. To ciekawe jak wyjdzie po wypaleniu...zazdroszczę tych warsztatów, nawet bardzo:(
  Pozdrawiam, Agnieszka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję. Rezultaty na pewno zamieszczę za kilka tygodni :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...